Menu na najbliższe dwa weekendy

Już niebawem wyruszymy w smakowitą podróż po Małopolsce.Przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji, które pozwolą Wam się rozsmakować w dziedzictwie kulturowym naszego regionu. Planując taką wyprawę, warto zatroszczyć się również o najbardziej przyziemne sprawy. Jeśli nie zapakowaliście jeszcze swoich plecaków na tę eskapadę, chętnie wskażemy Wam najciekawsze kulinarne miejsca, ponieważ podczas tej edycji postanowiliśmy nasycić nie tylko Wasze kulturowe podniebienia.

W Dworze Feillów w Woli Zręczyckiej czekają na Was smakołyki w postaci przetworów wykonanych przez Gospodarzy, a także kiermasz lokalnych przysmaków przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich.

Wybierając się w pierwszy weekend Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego do zamku w Wiśniczu, również nie musicie się martwić o prowiant. O Wasze podniebienia zadba bowiem przyzamkowa kawiarnia Caffe Bastion.

Na terenie Krakowa zapraszamy Was na przekąskę do kawiarni i wypróbowanie lokalnych produktów podczas kiermaszu w dawnej pracowni ceramicznej Heleny i Romana Husarskich. Wszyscy odwiedzający Centrum Administracyjne kombinatu w Nowej Hucie będą mogli natomiast zaspokoić swój głód w bistro Nowohucki Słoik.

Podczas drugiego weekendu spiski Frydman przywita Was kiermaszem lokalnych specjałów. Jest to znakomita okazja do wypróbowania nowych smaków z szerokiej oferty przygotowanej przez organizatorów. Jeśli jednak nie uda Wam się znaleźć ulubionego regionalnego produktu, udajcie się w dalszą podróż do Szlachtowej i zakosztujcie frykasów przygotowanych przez Pieniński Oddział Związku Podhalan.

Drugi weekend zakończymy festiwalem kulinarnym Małe Najedzeni Fest! Małopolskie. W cieniu monumentalnej sylwety Teatru Słowackiego w Krakowie będzie można rozkoszować się daniami i napojami z Małopolski i dalszych zakątków świata.

Jedno jest pewne: przed nami dwa najbardziej smakowite weekendy tego roku! Upewnijcie się, że macie w plecakach wszystkie niezbędne rzeczy (nie zapomnijcie o ulotce z programem Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego i o znakomitym nastroju) i dołączcie do nas na kulinarnym szlaku Małopolski.

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności