WikiSpacer Na zapleczu Twierdzy Kraków – spacer po koszarach, lazaretach i magazynach z czasów Wielkiej Wojny, cz. 2

Podczas ostatniego już spaceru, który odbędzie się 27 września, miłośnik i popularyzator historii Krakowa Krzysztof Jakubowski oprowadzi nas po obiektach zlokalizowanych w dawnych wsiach Krowodrza i Łobzów.
Wśród nich zobaczymy: siedzibę Korpusu Kadetów Piechoty CK/ Infanteriekadettenschule (obecnie Wydział Architektury PK), ogrody w Łobzowie, dawne Koszary Obrony Krajowej/ Landwehrkaserne, dawny sąd wojskowy i areszt przy ul. Montelupich oraz dom nierządu z czasów I wojny światowej przy ul. Kamiennej.

Udział w spacerze jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – konieczna będzie rezerwacja przez formularz dostępny na stronie spaceru (od 15 września, godz. 10.00 do 19 września, godz. 16.00)

UWAGA: Ze względu na specyfikę jednego z obiektów (Areszt Śledczy przy Montelupich), w spacerze mogą wziąć udział tylko osoby, które ukończyły 16 lat. Uczestnicy spaceru winni mieć przy sobie aktualny dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną). Na teren więzienia nie można wnosić aparatów ani telefonów komórkowych, a także przedmiotów niebezpiecznych. Aparaty i telefony należy zdeponować przed wejściem. Jedynie organizator jest uprawniony do wykonywania zdjęć dokumentacyjnych na potrzeby projektu, które to fotografie następnie zamieści na swojej stronie.

Szkola Kadetów Łobzów fot. ze zbiorów K. Jakubowskiego

Fot. ze zbiorów Krzysztofa Jakubowskiego

Koszary na ul. Wrocławskiej, fot. ze zbiorów K. Jakubowskiego ©

Koszary na ul. Wrocławskiej, fot. ze zbiorów K. Jakubowskiego ©

MAŁOPOLSKI INSTYTUT KULTURY W KRAKOWIE, ul. 28 lipca 1943 17c, 30-233 Kraków, tel.: +48 12 422 18 84, 631 30 70, 631 31 75, NIP: 675 000 44 88 | Projekt i wykonanie | Polityka prywatności